Kőhalmi Kupa 2013-2014 => 10. helyezés

2013.11.19.

A mérkőzéseket a Herman Ottó Gimnázium tornacsarnokában rendezik hétvégenként. Döntetlen végeredmény után büntetők következnek és a párbaj győztese 2, míg vesztese 1 ponttal gyarapodik. Becsúszni tilos, szabadrúgásnál az ellenfélnek 5 méterre kell állni a labdától.

.

Alapszakasz:

.

Az 56 csapat nyolc csoportba lett besorolva, a szabadtéri bajnokság végeredménye alapján. A csoporton belül a csapatok mindenkivel egy mérkőzést játszanak. Az így kialakult sorrend alapján minden csoport 1 - 2 helyezettje a Felső ágra, a 3 – 4 – 5 helyezettje a Középső ágra, míg az 6 – 7 helyezettje az Alsó ágra kerül.

.

FC Tipszmix - H-Anyag FC:  0 - 2  (0 - 2)

Herman Ottó Gimnázium, 2013. november  24. (vasárnap), 08:45
.
Gólszerzők: Horváth Péter, Komjáti Dániel
.
Jelenlévők: Gajdos István, Horváth Péter, Komjáti Dániel, Komjáti Gergő, Korály Gábor, Subert Attila, Szkiba Gábor
.
.
Egy sportszerű csapattal játszottunk, akik nem kényszerítettek minket nagy erőfeszítésre.
Köszönet nekik érte, elég szűken, és fáradtak voltunk.
.
Már az első félidőben rúgtunk 3 gólt - ebből egyet nem adott meg a bíró - és kihagytunk még 3-4 nagy helyzetet.
.
A második félidőben még volt fél tucat óriási helyzetünk, de több gólt már nem sikerült szerezni.
.
Korály Gabinak az egész meccsen 1-szer kellett védenie, a kapu félidőnként maximum 1-2 alkalommal forgott veszélyben.
.
.
2. mérkőzésünk:
.
.

Közgyógy II. - H-Anyag FC:  0 - 2  (0 - 0)

Herman Ottó Gimnázium, 2013. december 1. (vasárnap),  13.15

.
Gólszerzők: Ártim Richárd, Komjáti Dániel
.
Jelenlévők: Ártim Richárd, Gajdos István, Horváth Péter, Komjáti Dániel, Kiss Norbert, Korály Gábor, Szkiba Gábor
.
.
Újfent elég szűken voltunk, de Szkiba Gabi sérülten is vállalta a játékot, így legalább volt egy cserénk.
.
Minden hiányzónk a támadó szekciót erősítette volna, így - jobb híján - felálltunk 3 hátvéddel, 1 középpályással és egy csatárral. Ezúttal kellett is a 3 hátvéd, az ellenfél ügyes, gyors játékosokból állt.
.
Mindkét félidőben, mindkét kapu előtt sok helyzet volt, de míg az ellenfél összeszedettebben, egységesebben játszott, nálunk kettészakadt a csapat, és főleg kontrákra játszottunk. Az első félidőben nem esett gól. Közelebb mi jártunk a gólszerzéshez, Daninak volt egy kapufája.
.
A második félidőben sem akart összejönni a gól, pedig mindkét kapu előtt akadtak nagy helyzetek, és mindkét csapat lőtt kapufát is. Paprikás kis meccs lett, 1-1 kiállítás is volt, de semmi durvaság.
5 perccel a vége előtt végül mi törtük meg a gólcsendet; egy felpasszolt labdát Dani vett át az ellenfél kapuja előtt, sikerült befordulnia, és jobb lábbal hatalmas gólt lőtt.
Ráadásként pedig 1 perccel a vége előtt egy szabadrúgás után Dani passzából Ricsi is betalált, így végül 2 gólos győzelmet arattunk.

.
Jelenlévők: Asztalos Péter, Ártim Richárd, Gajdos István, Kiss Norbert, Komjáti Dániel, Komjáti Gergő, Korály Gábor, Parázsó Gábor, Subert Attila, Szkiba Gábor
.
.
Nagyon nehéz, feszült, izgalmas meccsen 2 alkalommal is hátrányból álltunk fel, és végül büntetőkkel jobbnak bizonyultunk aktuális ellenfelünktől.

.

Jelenlévők: Asztalos Péter, Gajdos István, Horváth Péter, Kiss Norbert, Komjáti Dániel, Komjáti Gergő, Korály Gábor, Subert Attila, Szkiba Gábor

.

.

A Nuno elkövette azt a hibát, hogy fáradtan, csere nélkül jött el ellenünk, mi pedig kihasználtuk a lehetőséget.

.

Mivel a Hófehérke kikapott, így a hátralévő 2 meccsünkből elég ha egyet megnyerünk, és a felső ágon vagyunk.

Ha viszont mindkettő meccset meg tudnánk nyerni, akkor csoportelsőként lennék felső ágasok, így csak 1 másik csoportelsőt, és 2 csoport másodikot kapnánk.

.
H-Anyag FC - Hófehérkék:  1 - 2  (0 - 1)

Herman Ottó Gimnázium, 2014. január 05 (vasárnap), 14:00

.

Gólszerző: Subert Attila

.

Jelenlévők: Asztalos Péter, Ártim Richárd, Gajdos István, Horváth Péter, Komjáti Dániel, Korály Gábor, Parázsó Gábor, Subert Attila, Szkiba Gábor

.

.

Amit a múlt héten felépítettünk, azt most leromboltuk...

.

Csak a mezeket küldtük ki a pályára, amihez társult egy kis balszerencse, töketlenkedés, és pocsék helyzetkihasználás is.

.

Az első félidőben egyetlen 1-szer találtuk el a kaput, az is csak egy lecsúszott beívelés volt, ami a kapufán csattant...

Mindehhez hozzájárult, hogy hátul sem figyeltünk, így az ellenfél helyzet nélkül, egy szöglet utáni elbambulást kihasználva megszerezte a vezetést.

.

A második félidőben sem javult sokat a játék képe. Miután egy szabadrúgás megpattant a sorfalunkon, már 2 gólos hátrányban voltunk. Az ellenfél egyáltalán nem akart játszani, 5-en tömörültek a kapu előtt, mi pedig az első 20 perchez hasonló aránnyal veszélyeztettük a kapujukat. Összesen 2 kaput eltaláló lövésünk volt, mindkettő Subihoz köthető.

.

Az egyetlen pozitívum, hogy Subi egyik lövéséből gól lett, így legalább nem 0-val hoztuk le a meccset.

.

.

És akkor pár szó a negatívumokról;

.

- teljesen mindegy, hogy előnyben, vagy hátrányban vagyunk, 40 perc alatt 3-szor eltalálni az ellenfél kapuját...

.

- ez nem csak a mai meccsre jellemző, de teljesen felborult a csapat rendje; a hátvédek elől voltak, és nem tudták megjátszani a labdákat, a támadóbb szellemű játékosok pedig hátul voltak, és a védekezési feladatokat nem tudták megfelelően ellátni. Ehhez hozzájárult, hogy picit lebecsültük az ellenfelet, azt gondoltuk majd így is lesz valahogy. Hát lett is. Mostantól mindenkinek, kivétel nélkül a saját szerepkörében kell játszania. Nem engedhetjük meg magunknak még egyszer azt a luxust, hogy lebecsüljük az ellenfelet.

.

- sajnos jelenleg Dani az egyetlen olyan játékos, aki centerként tud játszani. Nem fordulhat elő többször, hogy ne ő játsszon legelöl; más nem tudja megtartani úgy megtartani a labdát, befordulni, visszatenni, mint ő. Suni és Pepe testalkatból kifolyólag nem alkalmas erre a szerepkörre. Talán Para megpróbálhatná a centerezést, ha Dani épp nincs fent, de tavaszra mindenképp fog kelleni még egy erősebb testalkatú centerjátékos.

.

- többször is előfordult, hogy Gabi szólt valakinek, hogy csere lesz, de az adott játékos nem sietett vele. Már évekkel ezelőtt megegyeztünk abban, hogy edző híján a kapus irányítja a cseréket; mivel kapusposzton nincs alternatíva, így ő látja a legobjektívebben, hogy menjen a csere. Jó lenne, ha máskor ilyen nem fordulna elő, és senkinek sem kellene többször szólni.

.

- és végül a bónusz; a MEAFC 2 nyert a hétvégén, így ha legyőznek minket, középső ágasok lesznek, ha nem, akkor alsó ágasok. Lesz tehát egy különösen kemény utolsó meccsünk egy egyébként sem "puha" csapat ellen.

.

Remélem ez a pofon még épp időben jött, és tanulunk belőle.

.

Jelenlévők: Ártim Richárd, Asztalos Péter, Gajdos István, Horváth Péter, Komjáti Dániel, Komjáti Gergő, Korály Gábor, Parázsó Gábor, Subert Attila, Szkiba Gábor

.

.

Kicsit döcögött a szekér, nem a mai napon rúgtuk a legszebb góljainkat, de végül lehoztuk a meccset, így a csapat történetében először készülhetünk a felső ágra.

.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

.

A felső ág D jelű csoportjába kerültünk a Tiszavirág-gal, a MEAFC-cal, és a Viking Hóbort-tal egyetemben.

.

.

.

.
H-Anyag FC - Tiszav. Gems:  0 - 1  (0 - 1)

Herman Ottó Gimnázium,  2014. január 26. (vasárnap), 18:30

.

Gólszerző: -

.

Jelenlévők: Asztalos Péter, Gajdos István, Horváth Péter, Kiss Norbert, Komjáti Dániel, Korály Gábor, Parázsó Gábor, Subert Attila, Szkiba Gábor

.

.

8 év alatt még nem játszottunk olyan ellenféllel, aki ilyen szinten bevonta a játékba a kapust.

.

Mindemellett kivétel nélkül ügyes, képzett játékosokból állt a Tiszavirág. Elég volt egyetlen egy hiba, egy üresen hagyott ember az első félidőben - és egy kis szerencse -, és éltek is a lehetőséggel.

.

Néhány komolyabb gólszerzési lehetőségünk nekünk is adódott - a második félidőben 2 percre emberelőnybe is kerültünk -, de összességében elmondható, hogy mai estén nem a mi akaratunk érvényesült; az erőnk nagy részét a védekezés kötötte le.

.

Jelenlévők: Asztalos Péter, Gajdos István, Horváth Péter, Komjáti Dániel, Korály Gábor, Subert Attila, Szkiba Gábor

.

.

Nyernünk kellett volna ahhoz, hogy maradjon esélyünk a legjobb 8 közé jutni. Ennek megfelelően kezdtük a meccset, sokat támadtunk, de csak kapufákig jutottunk.

.

Az első félidő közepén egy téves ítélet miatt szögletet rúghatott a MEAFC, mi pedig a múlt hetihez hasonlóan lemaradtunk bent egy emberről. Gabi az első lövést még védte, de a kipattanóra sem ért oda senki közölünk, így 1 gólos hátránnyal fordultunk.

.

A második félidőben mindent egy lapra feltéve támadtunk, nagyon kinyíltunk hátul; a félidő közepéig nyílt volt a meccs, de nem sikerült gólt szereznünk. Ekkor a MEAFC 2 gyors - kontra - góllal eldöntötte a meccset.

.

A végén pedig egy újabb bírói hiba után - szabadrúgás helyett a MEAFC végezhetett el bedobást - megkaptuk a kegyelemdöfést is.

.

A játék képe nem volt rossz, de rúgott gól nélkül nem lehet meccset nyerni...

.

.

.

.

Viking Hóbort - H-Anyag FC:  3 - 2  (0 - 2)
Herman Ottó Gimnázium,  2014. február 09. (vasárnap), 20.00

.

Gólszerzők: Horváth Péter, Parázsó Gábor

.

Jelenlévők: Gajdos István, Horváth Péter, Korály Gábor, Parázsó Gábor, Szántói Róbert, Szkiba Gábor

.

.

A csoport 3. helye volt a tét számunkra, egy győzelemmel jobb pozícióban várhattuk volna az újabb csoportbeosztást. Mindemellett az ellenfél 10. lett a kinti bajnokság első osztályában, így újoncként jó szintfelmérő volt nekünk ez a meccs.

.

Robi személyében újabb "beugrót" avattunk, de különböző okok miatt így is csak épphogy, csere - és csatár - nélkül tudtunk kiállni.

Az ellenfélnél 3 csere is volt, így várható volt, hogy nem mi fogjuk diktálni az iramot.

.

Az első félidőben meg volt bennünk szufla; rengeteg helyzetet alakítottunk ki, jól védekeztünk, minden tekintetben felülmúltuk a Vikinget. 2 gólos előnnyel fordultunk.

.

A második félidő közepére kezdtünk elkészülni az erőnkkel; hiába alakítottunk ki továbbra is sok helyzetet, ezek már kimaradtak.

.

A Viking a cseréknek köszönhetően jobban bírta erővel, egy megpattanó lövés után szépített, majd miután kimaradt néhány ordító helyzetünk, egy kontránál lemaradtunk, és ki is egyenlítettek. Ekkorra már teljesen elkészültünk az erőnkkel, elől csak Para maradt. (Para az egész Kőhalmi alatt most játszott a legjobban.)

.

Úgy tűnt lehozzuk legalább döntetlenre a meccset, de 2 perccel a vége előtt Robit hátulról elkaszálták a saját hatosunk előtt, de a nyilvánvaló szabadrúgás helyett a bíró továbbot intett, és ebből bekaptuk a harmadik gólt is.

.

Helyzetünk még ezután is volt, de gólt már nem tudtunk szerezni.

.

Kár ezért a meccsért; ha csak egyetlen-egy cserénk van, sima győzelmet arattunk volna.

.

A IV. csoportba kerültünk, ahol a 9-16. helyért folytatjuk a küzdelmet.

.

Csak 3+1-ben tudtunk kiállni, így felajánlottuk, hogy 3-0-lal legyen az ellenfélé a meccs, de az Interstop mindenképp játszani akart. Az elején ők is 3+1-ben álltak ki.

.

Hamar 2 gólos előnyre tettek szert, de a félidő végére megfordítottuk az állást, mi fordultunk előnnyel.

.

A második félidőt már 4+1-ben kezdte az ellenfél, majd 6 perccel a vége előtt az 5. ember is pályára lépett, de így is csak 1 gólt tudtak szerezni, így jöhettek a büntetőrúgások.

.

Nálunk mindenki berúgta, míg a másik oldalon volt egy hibázó, így végül mi szereztünk 2 pontot.

.

Jelenlévők: Fialka Ádám, Gajdos István, Horváth Péter, Korály Gábor, Nagy Péter, Subert Attila, Szkiba Gábor

.

.

A Flotál csere nélkül, vészkapussal jött el a meccsre, mi pedig - bár mi is elég szűken voltunk - éltünk a lehetőséggel.

.

A második félidőben feljött az ellenfél 3-2-re, de végül sima győzelmet arattunk.

.

Gólszerzők: Komjáti Dániel (3), Ártim Richárd (2), Parázsó Gábor (2), Asztalos Péter, Subert Attila

.

Jelenlévők: Asztalos Péter, Ártim Richárd, Gajdos István, Horváth Péter, Komjáti Dániel, Korály Gábor, Parázsó Gábor, Subert Attila, Szántói Róbert, Szkiba Gábor

.

.

Végre nem volt probléma a létszámmal, a mutatott játék viszont akadozott a mérkőzés elején; 0-2-ről kellett kiegyenlítenünk az első félidő végére.

.

A második félidőben még egyszer volt egyenlő, de aztán begyújtottuk a rakétákat, és végül fölényes győzelmet arattunk.

.

A mai eredményünknek köszönhetően megnyertük a csoportot, így a másik csoport győztesével játszhatunk a 9. helyért.

.

Viking-Hóbort - H-Anyag FC:  2 - 1  (1 - 1)

Herman Ottó Gimnázium, 2014. 03. 08 (szombat) 20.45

.

Gólszerző: Komjáti Gergő

.

Jelenlévők: Asztalos Péter, Gajdos István, Horváth Péter, Komjáti Dániel, Komjáti Gergő, Korály Gábor, Kiss Norbert, Szántói Róbert

.
.
Újra összekerültünk a Viking-gel, adott volt tehát a lehetőség a visszavágásra. Sajnos azonban az előző meccs alapján ítéltük meg ellenfelünket. Míg az első meccsünkön inkább ők, itt inkább mi becsültük le a másik csapatot.
.
Az első félidőben egy távoli lövés után kerültünk hátrányba, és bár a bekapott gól után rengeteg helyzetünk volt, mindössze egy gólt sikerült szereznünk.
.
A második félidőben semmi nem jött össze, minden helyzetet kihagytunk, és ahogy az lenni szokott, egy kontra után lemaradtunk, és bekaptuk a második gólt, amire már nem sikerült válaszolni.
.
A vereségünkhöz nagymértékben hozzájárult, hogy a Viking rengeteg taktikai szabálytalanságot követett el, mi viszont rutintalanul reagáltuk le ezeket. Tanulnunk kell az esetből, és szem előtt tartani az alábbi szólás-mondást;
.
"Jobb adni, mint kapni!"
.
.
Összességében elégedettek lehetünk a helyezéssel, de a mutatott játékon még van mit javítani. Hátrányból nehezen tudunk fordítani, több taktikai szabálytalanságot kell elkövetnünk, és nagyobb arányban kell értékesítenünk a helyzeteinket.