Kőhalmi Kupa 2016-2017 => 17. helyezés

2016.11.16.

A mérkőzéseket a Herman Ottó Gimnázium tornacsarnokában rendezik hétvégenként. Döntetlen végeredmény után büntetők következnek és a párbaj győztese 2, míg vesztese 1 ponttal gyarapodik.
.
Csapatunk már a jövő évi Old Boys bajnokságra készül, több régi-új és teljesen új játékossal. Az idei Kőhalmi Kupa legfőbb célja a szabadtéri bajnokságra való összecsiszolódás, minimális célkitűzésünk pedig a középső ág elérése.

Mi a 4. csoportba kerültünk.
.
.
1. mérkőzésünk:
.
.
H-Anyag FC - Szeszpanyol:  7 - 0  (4 - 0)
2016. november 12. (szombat), 14.45
.
Gólszerzők: Balogh Gábor (3), Boldizsár István (2), Borsodi László (2)
.
.
.
Csere nélkül is fölényes győzelmet arattunk.
.
.
2. mérkőzésünk:
.
.
LifeStyle FC - H-Anyag FC:  0 - 4  (0 - 2)
2016. november 20. (vasárnap) 09.30
.
Gólszerzők: Boldizsár István, Fialka Ádám, Horváth Péter, Kiss Norbert
.
Jelenlévők: Balogh Gábor, Boldizsár István, Borsodi László, Fialka Ádám, Gajdos István, Hágel Attila, Hoó Csaba, Horváth Péter, Kiss Norbert, Korály Gábor
.
.
Pörgős meccsen, megfelelő létszámmal képviselve a csapatot, teljesen megérdemelten nyertünk.
.
.
3. mérkőzésünk:
.
.
Krajcáróka -  H-Anyag FC:  2 - 3  (0 - 1)
2016. november 27. (vasárnap), 18:30
.
Gólszerzők: Borsodi László (2), Horváth Péter
.
Jelenlévők: Balogh Gábor, Borsodi László, Gajdos István, Hágel Attila, Hoó Csaba, Horváth Péter, Juhos József, Kiss Norbert, Korály Gábor
.
.
Az első félidőben fölényben játszottunk, a vezetést is megszereztük, a kapunk alig forgott veszélyben.
.
A második félidőben - hatalmas kihagyott helyzetek után - 2 gyors gólt is bekaptunk, majd 2 játékosunk is megsérült. 5 perccel a vége előtt még a rókák vezettek, de végül egy huszáros hajrával ezt a meccset is sikerült behúznunk.
.
.
4. mérkőzésünk:
.
.
H-Anyag FC - Hófehér-Kék:  0 - 7  (0 - 4)
2016. december 04 (vasárnap), 20.00
.
Gólszerző: -
.
Jelenlévők: Balogh Gábor, Borsodi László, Gajdos István, Hoó Csaba, Horváth Péter, Korály Gábor, Mikó Norbert, Vinga Roland
.
.
A sérültjeink és a fix hiányzóink miatt próbáltunk szabad hétvégét kérni, de nem kaptuk meg. Végül 2 teljesen új és 2 szezon elején érkezett emberrel, 2 sérülttel és 1 beteggel tudtunk kiállni.
.
A mérkőzés sajnos teljesen visszaadta a problémáinkat; lassúak, bizonytalanok voltunk és rengeteget hibáztunk mind elől, mind hátul. Hogy a kép teljes legyen, a Hófehér-kék - mivel már volt egy vereségük - ezúttal semmit sem bíztak a véletlenre és egy nagyon erős csapattal érkeztek.
.
A 7 kapott gól mellett a 0 rúgott gól is az elég lehangoló összkép része; ezúttal senki nem volt, akit dícséret illetett volna a teljesítményéért.
.
Összességében azonban - a gólarányunk elrontását leszámítva - nincs komoly következménye a ma esti mérkőzésnek; a 2 hét múlva következő utolsó csoportmeccsünkön (a Homrogd ellen) egy igazi ki-ki meccsen harcolhatjuk ki, vagy csúszhatunk le a felső ágról.
.
Jelenlévők: Balogh Gábor, Gajdos István, Hoó Csaba, Korály Gábor, Mikó Norbert, Móricz József, Nagy Péter, Vinga Roland
.
.
A Kőhalmi további menete szempontjából sorsdöntő mérkőzés előtt álltunk, ennek ellenére gyakorlatilag a csapat fele (7 ember) hiányzott; mindössze az épp itthon lévő Nagy Petinek köszönhetően nem voltak létszámgondjaink.
.
A meglehetősen rövid kispad leszűkítette a lehetőségeinket; visszaálltunk, próbáltunk stabilan védekezni és kontrázni.
.
Az első félidőben sokáig számunkra kedvezően alakultak az események, 2 góllal is vezettünk, de félidő vége előtt a Homrogdnak sikerült szépítenie.
.
A második félidőre kezdtünk elkészülni az erőnkkel, és miután a Homrogd egy nagyon jól eltalált lövéssel egyenlített - bár volt még néhány helyzetünk -, nem tudtunk újabb gólt szerezni.
.
A büntetőrúgásokat még megnyertük, ennek ellenére végül - az egész szezonunkra jellemző módon - 11 ponttal a csoport 3. helyére kényszerültünk és a középső ágon folytatjuk.
.
A középső ág C jelű csoportjában folytatjuk a küzdelmet.
.
.
.
.
Miskolc RK HFC - H-Anyag FC:  1 - 2  (0 - 1)
2017. január 08 (vasárnap), 15.30
.
Gólszerzők: Boldizsár István, Jakab Gyula
.
Jelenlévők: Balogh Gábor, Boldizsár István, Borsodi László, Fialka Ádám, Gajdos István, Hoó Csaba, Horváth Péter, Jakab Gyula, Juhos József, Korály Gábor, Vinga Roland
.
.
Az eddigi legnagyobb létszámmal, akadozó összjátékkal, nagy küzdelemben győztünk le egy jó erőkből álló ellenfelet.
.
.
.
.
H-Anyag FC - Miskolci Haladás:  2 - 3  (1 - 2)
2017. január 15. (vasárnap), 17.45
.
Gólszerzők: Boldizsár István, Vinga Roland
.
Jelenlévők: Balogh Gábor, Boldizsár István, Bona Balázs, Borsodi László, Gajdos István, Hoó Csaba, Horváth Péter, Kiss Norbert, Korály Gábor, Móricz József, Vinga Roland
.
.
Nem igazán van magyarázat erre a teljesítményre... 11 fős létszámmal, jó időpontban játszottunk. Talán nem vettük elég komolyan a meccset...
.
Jelenlévők: Balogh Gábor, Boldizsár István, Borsodi László, Hoó Csaba, Kiss Norbert, Korály Gábor, Móricz József, Vinga Roland
.
.
Nem volt szerencsénk a helyzetkihasználással, csak kapufáig jutottunk.
.
A Remy a második félidőben szerzett egy szerencsés gólt, ami után már a kelleténél jobban ki kellett nyílnunk.
.
Jelenlévők: Balogh Gábor, Boldizsár István, Borsodi László, Gajdos István, Horváth Péter, Korály Gábor, Móricz József, Vinga Roland
.
.
Fordulatos, izgalmas meccsen még az első félidőben eldönthettük volna a meccset, így viszont a z utolsó utáni percig volt izgulni valónk.
.
.
.
.
H-Anyag FC - Non Stop Büfé: 2 - 0 (0 - 0)
2017. február 25 (szombat), 17.45
.
Gólszerzők: Borsodi László, Vinga Roland
.
Jelenlévők: Balogh Gábor, Bona Balázs, Borsodi László, Fialka Ádám, Horváth Péter, Jakab Gyula, Juhos József, Kiss Norbert, Korály Gábor, Móricz József, Vinga Roland
.
.
Jó mérkőzésen győztünk le egy meglehetősen agresszav felfogásban játszó ellenfelet.
.
A csoportbéli eredményünk alapján a 17-20 helyekért játszuk az utolsó 2 helyosztó mérkőzésünket.
.
Gólszerzők: Borsodi László (3), Balogh Gábor  Büntetőből: Balogh Gábor, Borsodi László, Vinga Rolnad
.
Jelenlévők: Balogh Gábor, Borsodi László, Horváth Péter, Korály Gábor, Vinga Roland
.
.
A Kőhalmi során először csak 4+1-ben tudtunk kiállni. Az ellenfél sportszeű volt, ők is 4+1-ben álltak ki.
.
Végül egy fordulatos meccsen, büntetőkkel sikerült nyernünk.
.
Jelenlévők: Balogh Gábor, Bona Balázs, Borsodi László, Horváth Péter, Juhos József, Kiss Norbert, Korály Gábor, Móricz József, Vinga Roland
.
.
Nagyon jó játékkal fölényesen nyerünk, így végül 7 győzelemmel, 2 döntetlennel és 3 vereséggel zárva a 17. helyen végeztünk.